Nedsat kontingent

Skrevet d. 26. maj 2020

Kære medlemmer af Grejs-Dalen Idrætsklub,

Som en konsekvens af Corona situationen må vi forvente, at forårssæsonen for fodbold bliver væsentlig indskrænket. Derfor har bestyrelsen på et møde i aftes besluttet at nedsætte kontingenterne for alle hold (børn, unge og voksne, Grand Cry undtaget) således, der kun skal betales 150 kr. i kontingent for forårssæsonen. Holdene med de nye priser vil i løbet af den kommende uge blive oprettet på hjemmesiden, hvor man kan tilmelde sig selv eller sit barn.

Til gengæld bliver der strammet op på betaling af kontingenter. Det vil sige, at kontingenterne for forårssæsonen skal være betalte senest den 15.juni. Herefter kan kun de, der har betalt kontingent, benytte klubbens faciliteter. Trænere og holdledere bedes opfordre spillere og forældre til børn om at betale kontingent rettidig.

Vi håber på forståelse for dette, da det er stor betydning for klubbens økonomi, at medlemmerne betaler rettidig - især i denne virus tid, hvor indtægterne er meget små.

Med venlig hilsen
Niels Hellmund J.